Jasná okna s.r.o.

Často kladené dotazy

1. Jsou plastová okna opravdu levnější než dřevěná nebo hliníková?

Ano, plastová okna ve srovnatelné třídě jsou oproti dřevěným nebo hliníkovým oknům levnější.

2. Jak poznám jako laik kvalitní plastové okno?

Znaků je několik, za základní se dá považovat značka profilu, ze kterého je okno zhotoveno. To zjistíte na popisu ochranných pásek, ty jsou po celé délce profilů a nesou značku konkrétního výrobce. Každé okno je opatřeno identifikačním štítkem s informací o výrobci okna, rozměru, určení konkrétnímu zákazníkovi. Další poznatek o kvalitě výrobku je jeho dílenské zpracování. Okno musí být čisté, zbavené tzv. návalků od svařování v rozích, odvodňovací drážky by neměly obsahovat zbytky pilin od frézování. Při kontrole okna se zaměřte na vnější obvod rámu okna. Po celém obvodu rámu, v rozmezí cca.250 mm jsou patrné šroubky, které fixují ocelovou výztuhu do rámu okna. Pokud zmíněné šroubky nenaleznete, může se jednat buď o profil z kompozitních materiálů a ten ocelovou výztuhu nemá, nebo výztuha v profilu není a to je vada ovlivňující funkci okna. Kvalitní okno musí být také správně osazené, utěsněné a fixované do stavebního otvoru, všímejte si, jak montážník s Vaším oknem manipuluje. Naši montážníci jsou vždy seznámeni s konkrétní zakázkou a s pracovními postupy.

3. Jaká okna si mám zvolit?

Nejlepší cesta k odpovědi vede do naší vzorkové prodejny, kde si můžete okna z konkrétních materiálů prohlédnout a vyzkoušet. Co je ovšem užitečné, budete výběr konzultovat s lidmi, kteří Vám umí poradit. Věřte, že si určitě vyberete, neboť naše zkušenosti z oblasti prodeje, výroby a montáží jsou solidní.

4. Mohu si k oknům dodatečně objednat např. žaluzie, roletky, sítě?

Ano můžete. Stínící techniku, sítě proti hmyzu, ale i garážová vrata, markýzy Vám dodáme a namontujeme. Jedná-li se o dodatečnou nebo samostatnou objednávku, je potřeba provést přesné výrobní zaměření na místě budoucí montáže. Po dohodě Vás navštíví zaměřovací technik, zaznamená potřebné informace do zaměřovacího protokolu a zjistí připravenost pro zástavbu konkrétního výrobku.

5. Provádí Vaše firma servis oken a dveří?

Servis záruční tak i pozáruční na naše okna a dveře provádíme. Servis na okna jiných výrobců provádíme také.

6. Jakou držíte záruku na výrobky?

Záruka na okna a dveře je 60 měsíců. Záruka na doplňky jako jsou stínící technika, sítě proti hmyzu, rolety, garážová vrata je 24 měsíců.

7. Je možné vidět výrobu oken?

Ano. Zákazník, který chce mít přehled o prostředí, ve kterém jeho zakázka vzniká, má možnost výrobu shlédnout buď zprostředkovaně, nebo osobně.

8. Jak probíhá celá zakázka?

Celá zakázka začíná dohodou termínu na zaměření (zaměření je zdarma), kdy technik změří stavební otvory a zaznamená vše do zaměřovacího protokolu. Pro zákazníka je následně vytvořena smlouva o dílo a zakázkový list, v němž jsou náhledy výrobků (vždy z vnitřního pohledu), výrobní rozměry, profilové specifikace, příp. doplňky, rozsah prací. Správnost obsahu smlouvy o dílo a zakázkového listu a souhlas se zakázkou potvrzují obě strany podpisem a dodavatel ještě razítkem. Po obdržení zálohy na účet dodavatele začíná výroba. Termíny na dodání a montáž jsou u plastových oken bílých 4-6 týdnů, u plastových oken v barvě či dekoru 6-8 týdnů, u dřevěných oken 6-8 týdnů, u hliníkových 6-8 týdnů. Rozpětí termínů je ovlivněno sezonní vytížeností výroby. Připravenost zakázky k montáži oznámíme zákazníkovi a společně domluvíme termín nástupu na stavbu. Časové rozpětí montáže je dáno počtem otvorových výplní a rozsahem souvisejících prací. Je-li montáž rozvržena na dny, pak je každý den osazeno tolik otvorových výplní, aby stavební otvory byly na konci pracovního dne uzavřeny. Převzetí díla a jeho úplnost potvrzuje zákazník podpisem předávacího protokolu, který také slouží k záznamu informací.

9. Co mám připravit pro výměnu oken?

Před výměnou oken je nutné zajistit dostatečný přístup k vyměňovaným oknům tj. odstranit nábytek před okny, ale také po stranách stavebního otvoru. Je velmi důležité zakrýt vybavení a podlahu dotčených místností, popř. přemístit vše citlivé na jemný prach, který při této práci vzniká. K montáži je nutná elektrická přípojka 220V a zdroj vody.

10. Jsou nová okna bezúdržbová?

Ne. Relativně jednoduchá na údržbu jsou plastová okna. Plastová okna se myjí dostupnými prostředky, promazává se kování a ošetřuje se těsnění. Údržba dřevěných oken spočívá také v používání speciálních prostředků k ochraně vnějšího povrchu oken (doporučeno 1x ročně). Hliníková okna vyžadují obdobnou péči co plastová. Popsanou údržbu zvládne zručný člověk bez potíží. Může však nastat situace kdy okno nebo dveře např. drhnou a nedovírají, u oken může dojít k tzv. vyvěšení křídla, zde je potřeba návštěva servisního technika.


+420 774 120 210